
Categorieën: Beschouwend, Informatief, Interview, kM 115, Kunsthistorisch, Materiaaltechnisch, Monika Auch, Schilderen, en Verf
Tags: Jenny Boulboullé
Schilderijen uit de zestiende eeuw tonen een geoefend oog voor zwart textiel. Maar hoe voelden deze zwarte stoffen in het echt aan en hoe werd de verf eigenlijk gemaakt? In een grootschalig samenwerkingsproject is het Bourgondisch zwart of ‘Noir de Flandres’ onderzocht door ERC Artechne, het museum Hof van Busleyden en studio Claudy Jongstra. Dr. Jenny Boulboullé, verbonden aan Artechne, vertelt over dit bijzondere project.

Lees dit artikel in kM 115 over natuur.
kM is een magazine met materiaaltechnische informatie over beeldende kunst en vormgeving.

Monika Auch
Monika Auch is redactielid van kM, beeldend kunstenaar, auteur en oprichter van Weeflab in Amsterdam. Ze studeerde Geneeskunde aan de Universiteit van Amsterdam, Textiele Vormgeving aan de Gerrit Rietveld Academie en onderzoekt de intelligentie van de hand.